spbredynki

5-lecie Społecznej Szkoły Podstawowej w Bredynkach

hide
  Dnia 5 listopada w Bredynkach odbyła się bardzo podniosła uroczystość. Dyrektor, Grono Pedagogiczne i uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Bredynkach obchodzili bowiem 5-lecie istnienia swojej placówki. To właśnie w listopadzie 2006 roku nastąpiło przekształcenie Szkoły Podstawowej na Szkołę Społeczną, której organem prowadzącym zostało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bredynki i Stanclewo.
Obchody jubileuszu szkoły rozpoczęła Msza Święta w kaplicy pw. Św. Rocha w Bredynkach, którą sprawował Proboszcz Parafii Stanclewo ks. Andrzej Adamczyk. Podczas niej dziękowaliśmy Bogu za miniony czas i prosiliśmy o Jego błogosławieństwo na dalsze lata.
Następnie wszyscy  przeszli do budynku szkoły, by uczestniczyć w dalszych obchodach tego święta. Uroczystości w szkole rozpoczęła prezentacja multimedialna przedstawiająca początki istnienia szkoły i najważniejsze wydarzenia tych 5-ciu lat, którą wszyscy obejrzeli z wielkim zainteresowaniem.


Był to niezwykły dzień również dla
9 uczniów klasy pierwszej, którzy w obecności honorowego gościa – Burmistrza Miasta i Gminy Biskupiec- pani Elżbiety Samorajczyk, Dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie pani dyrektor Beata Żukowska dokonała uroczystego Pasowania na ucznia. Po części oficjalnej wychowawczyni klasy pierwszej pani Justyna Odzioba wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy i rożki obfitości.
Następnie  uczniowie klas III-VI zaprezentowali pełen humoru i śpiewu program artystyczny pt. „Lekcje wytrzymałości” przygotowany pod kierunkiem pani Joanny Dzikiej i pani Anny Mierzejek, w którym ukazali nie tyko swój talent muzyczny, ale również aktorski.
W dalszej części uroczystości Pani dyrektor podziękowała osobom, które najbardziej zaangażowały się  w życie szkoły.
Życzenia i gratulacje dla szkoły złożyli obecni goście w tym: Burmistrz Biskupca Elżbieta Samorajczyk, podkreśliła wartość elementu patriotycznego przekazywanego uczniom w naszej szkole. W swoim przemówieniu nawiązała do bardzo bogatej historii szkół w Bredynkach i Stanclewie, których spuściznę dziedziczy teraz Szkoła Społeczna w Bredynkach. Mówiła również o tym, jak ważne jest duchowe wsparcie dla pracy nauczyciela, podkreślając  w tym miejscu bardzo dobrą współpracę z parafią w Stanclewie dla dobra społeczności lokalnej.
Dyrektorzy szkół m.in. Katolickiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Biskupcu, Społecznego Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu, Zespół Szkół w Węgoju,  Rada pedagogiczna Społecznej Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich, Delegacja Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Leginach, przedstawiciele Rady Powiatu i Gminy oraz inni Przyjaciele szkoły nie szczędzili słów uznania dla pracy szkoły.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie szkoły . W kolorowych i przepięknych salach lekcyjnych można było podziwiać wytwory artystyczne uczniów i absolwentów szkoły – galerię prac plastycznych i prace warsztatów rzeźbiarskich. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się także wyłożone kroniki prezentujące życie szkoły „przywracały wspomnienia”
Na koniec uroczystych obchodów goście zostali zaproszeni na okolicznościowy poczęstunek, przy którym dzielono się wrażeniami z minionych lat i snuto plany na następne pięciolatki.

  Punktem wieńczącym uroczystości jubileuszowe był fantastyczny i pyszny tort w kształcie tarczy szkolnej

Pasowanie pierwszaków

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


Przemówienie Pani Dyrektor Beaty Żukowskiej do uczniów klasy I

Uroczystości 5-leciea istnienia Społecznej Szkoły Podstawowej w Bredynkach

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

 
 Przemówienie Pani Dyrektor do zebranych gości

 

 

                 

 


Kalendarz

hide

Kalendarz szkolny 2018/2019


Rozpoczęcie roku szkolnego

3 IX 2019

Zimowa przerwa świąteczna

23 XII 2018-1 I 2019

Trzech Króli

6 I 2019

Ferie zimowe

21 I - 3 II 2019

Wiosenna przerwa świąteczna

18 - 23 IV 2019

Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

21 VI 2019

Wakacje letnie

24 VI - 31 VIII 2019