spbredynki

Aktualności

hide
14.03.2011

IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Regionalnej "Warmiński Wróbelek" w Węgoju


  W sobotę, 5 marca br. odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Regionalnej w Węgoju w Zespole Szkół Węgojskiego Stowarzyszenia Edukacji Lokalnej - CEL. 
W konkursie uczestniczyło 6 szkół: SP nr 2 w Biskupcu, SP nr 3 W Biskupcu, Społeczna Szkoła Podstawowa w Bredynkach, Zespół Szkół w Kobułtach, Niepubliczny Zespół Szkół i Placówek w Wipsowie oraz Zespół Szkół w Węgoju. Wystąpiło 30 uczestników, których oceniało Jury w składzie: pani Barbara Wawrykiewicz - dyrektorka Biblioteki Miejskiej w Biskupcu, pan Sławomir Żabiński - przedstawiciel Agromy - Grupa Schnajde, pan Michał Piekut - nauczyciel wychowania muzycznego w Zespole Szkół w Węgoju.

Z naszej szkoły w konkursie uczestniczyły cztery osoby: Marta Maciowska z klasy II, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii klasy I -III, Wiktoria Węgierska i Kamila Szyszkowska z klasy IV oraz Klaudia Szyszkowska z klasy VI, które zajęły drugie miejsce w kategorii klasy IV - VI.

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Regionalnej

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


    Podczas przerwy konkursu można było obejrzeć wystawę "Urządzenia dawniej i dziś" przygotowaną przez uczniów klas I-III szkoły w Węgoju w ramach projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat". Na wystawie zgromadzono wiele dawnych urządzeń, sprzętów i instrumentów muzycznych. 
Uczestnicy konkursu oraz widzowie mogli poczęstować się także potrawami przygotowanymi przez rodziców uczniów biorących udział w projekcie. Jak co roku konkurs ubarwił występ zespołu regionalnego "Węgojska Strużka".

Kalendarz

hide

Kalendarz szkolny 2018/2019


Rozpoczęcie roku szkolnego

3 IX 2019

Zimowa przerwa świąteczna

23 XII 2018-1 I 2019

Trzech Króli

6 I 2019

Ferie zimowe

21 I - 3 II 2019

Wiosenna przerwa świąteczna

18 - 23 IV 2019

Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

21 VI 2019

Wakacje letnie

24 VI - 31 VIII 2019