spbredynki

Aktualności

hide
08.05.2011

Wycieczka w ramach warsztatów artystycznych do Rynu i Owczarni


Dnia 6 maja 2011 odbyła się wycieczka kulturoznawcza powiązana z zajęciami plenerowymi z rzeźby i malarstwa. Zajęcia są realizowane w ramach projektu EFS pt: "Artterapia w naszej szkole".
Pierwszym etapem było zwiedzanie zamku krzyżackiego w Rynie. Przywitała tam nas pani Kustosz ubrana w szkarłatny staropolski strój, która to oprowadziła nas po wszystkich tajnych zakamarkach zamku opowiadając przy tym ciekawą historię siedziby komturów. Pokazała nam ciekawostki architektoniczne, militarne jak i te z pogranicza zjawisk nadprzyrodzonych. Niestety dobrego ducha tego zamku widzą ponoć tylko goście hotelowi w nocy!
Następnym etapem wycieczki było Muzeum Mazurskie w Owczarni. Tam obejrzeliśmy meble, sprzęty gospodarstwa domowego i maszyny rolnicze naszych przodków czyli rdzennych mieszkańców tych ziem Mazurów. Całe muzeum znajduje się w małym budynku tzw. Czworaku byłego majątku ziemskiego w Owczarni.
Obok chaty obecnie znajduje się zadaszone miejsce na grilla i zabawy plenerowe. Tam odbyły się plenerowe warsztaty rzeźbiarsko-malarskie, które poprowadzili nasi warsztatowi opiekunowie pani Katarzyna Kurgan-Romańczuk i pan Marcin Zegarowicz.
Chyba świeże powietrze i piękne widoki zadziałały na nas inspirująco bo powstały naprawdę super dzieła.
Zwieńczeniem wyjazdu było ognisko, pyszne kiełbaski i fajna zabawa…

Wycieczka plenerowa do Rynu i Owczarni

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


Kalendarz

hide

Kalendarz szkolny 2019/2020


Rozpoczęcie roku szkolnego

2 IX 2019

Zimowa przerwa świąteczna

23 XII 2019-1 I 2020

Trzech Króli

6 I 2020

Ferie zimowe

20 I - 2 II 2020

Wiosenna przerwa świąteczna

9 - 14

IV 2020

Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

26 VI 2020

Wakacje letnie

27 VI - 31 VIII 2020