spbredynki

Aktualności

hide
11.12.2018

Wycieczka do wioski Świętego Mikołaja w Mazurolandii


 Dnia 07 grudnia uczniowie klas I- IV wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Mazurolandii - Mazurskiego Parku Atrakcji, w którym mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć jak pracuje Święty Mikołaj.
W Pracowni Świętego Mikołaja wraz z Elfem uczestniczyliśmy w zajęciach artystycznych.
Po włożeniu mikołajowych czapek w magiczny sposób każdy zmienił się w pomocnika Świętego Mikołaja. Pod czujnym okiem Elfów wykonaliśmy piękne bożonarodzeniowe ozdoby i napisaliśmy listy o upragnionych prezentach świątecznych, które wychodząc wrzuciliśmy do specjalnej skrzynki. W magicznej Wiosce Świętego Mikołaja, mogliśmy zajrzeć do Jego chaty i pracowni, napisać do Niego list, usłyszeć ciekawe opowieści, a co najważniejsze - spotkać Go osobiście. Chata świętego Mikołaja ugościła wszystkich serdecznie, a miłe Elfy poczęstowały ciepłą herbatą. W oczekiwaniu na Gospodarza śpiewaliśmy piosenki świąteczne.
Po długich nawoływaniach przyszedł św. Mikołaj i przywitał się z każdym osobiście. Usiał w swoim czerwonym fotelu obok choinki i przeczytał nasze listy, opowiadał ciekawe historie związane z tradycjami bożonarodzeniowymi, zadawał świąteczne zagadki i częstował cukierkami za dobre odpowiedzi, a wszystkie złe uczynki dzieci w mgnieniu oka zniknęły w niszczarce. Na koniec naszego pobytu każdy otrzymał z rąk Mikołaja Certyfikat „Pomocnika Św. Mikołaja” i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie ze Św. Mikołajem.
Dziękujemy Mikołaju za ciepłe przyjęcie i miłe spotkanie.
Teraz zapraszamy Cię do nas na Święta Bożego Narodzenia !!!

Wioska św. Mikołaja

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

Kalendarz

hide

Kalendarz szkolny 2018/2019


Rozpoczęcie roku szkolnego

3 IX 2019

Zimowa przerwa świąteczna

23 XII 2018-1 I 2019

Trzech Króli

6 I 2019

Ferie zimowe

21 I - 3 II 2019

Wiosenna przerwa świąteczna

18 - 23 IV 2019

Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

21 VI 2019

Wakacje letnie

24 VI - 31 VIII 2019