spbredynki

Aktualności

hide
22.12.2019

Jasełka ‘2019


Święta to czas, kiedy Bóg się rodzi, kiedy moc truchleje, kiedy kochamy cały świat. Święta to czas, kiedy jedno serce podróżuje dla wszystkich; ... dla smutnych, opuszczonych Pan się narodził w lichej stajence. W cieple serc , jak siankiem okryty spokojnie śni.

Nie ma w kalendarzu dni bardziej uroczystych, kiedy to tradycja łączy się ze współczesnością, a rodzinna przeszłość z teraźniejszością... . Gdy w pamięci odżywają zapamiętane z dzieciństwa świąteczne zwyczaje, rośnie pragnienie, by znowu ucieszyć blaskiem choinki, poczuć w ustach smak domowego makowca czy kutii, niecierpliwie rozwiązać wstążeczki prezentów...

Boże Narodzenie przychodzi co roku i chociaż wielu z nas zarzeka się, że święta urządza przede wszystkim ze względu na dzieci, tak naprawdę wszyscy dajemy się ponieść atmosferze pełnej duchowych wzruszeń, domowego ciepła i harmonii.

Od wielu już lat tuż przed świętami w  naszej szkole przygotowywane  są Jasełka. Tegoroczne przedstawienie świąteczne  dnia 20 grudnia zaprezentowała  grupa przedszkolna. Uczniowie klas I-III zaśpiewali piosenki zimowo-świąteczne wprowadzając wszystkich w klimat bożonarodzeniowy.

Radość można wyrazić w różny sposób - NAWET TAŃCEM,  o czym przekonała nas tego wieczoru grupa taneczna „CZIRLIDEREK”. Natomiast uczniowie klasy III i V zaprezentowali kolędy grając na fletach. A zespół Najlepsze Nutki zaśpiewał  kolędy: „Mizerna cicha” oraz” Pójdźmy wszyscy do stajenki” przy akompaniamencie gitary p. Piotra.

Z okresem Bożego Narodzenia łączy się wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Nawiązując do tego starego zwyczaju został zorganizowany w szkole Rodzinny Konkurs Kolęd, Pastorałek i piosenek świątecznych. Występy uczestników podzielonych na trzy kategorie: soliści, duety i rodziny oceniała komisja w składzie: p. Agnieszka Piersa, p. Marzena Maćkiewicz oraz p. Wieslawa Wyrzykowska.

Wyniki:

kategoria soliści:

     1.       Alicja Kodysiak- „Bosy pastuszek”

     2.       Emilia Berent- „Gdy śliczna Panna”

     3.       Lidia Banaszek-„Wśród nocnej ciszy”

kategoria duety !!!!

     1.       p. Piotr Osmański i Krzysztof Orzołek uczeń klasy 3 –„Dzisiaj w Betlejem”

kategoria- rodziny:

     1.       Rodzina Państwa Kondysiak- „Gore gwiazda Jezusowi”

     1.       Rodzina Państwa Zarzeka- „Kolędnicy Wędrownicy”

     2.       Rodzina Państwa Rusiniak-

     2.       Rodzina Państwa Brejnak-

3.       Klasowa Rodzina klasy 2- „ Przybieżeli do Betlejem” 

Niech kolęduje z nami cały świat

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

Kalendarz

hide

Kalendarz szkolny 2020/2021


Rozpoczęcie roku szkolnego

1 IX 2020

Zimowa przerwa świąteczna i ferie zimowe (w trakcie pandemii)

23 XII 2020-17 I 2021

 

Wiosenna przerwa świąteczna

1 -6

IV 2021

Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

25 VI 2021

Wakacje letnie

26 VI - 31 VIII 2021