spbredynki

Aktualności

hide
17.04.2020
Uczniowie klas I-III mieli za dodatkowe zadanie przygotować plakaty zachęcające do nauki języka angielskiego.  
CLEAR
17.04.2020
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi odbył się internetowy konkurs plastyczny z języka niemieckiego: "Mein lieber, kleiner Osterhase".  
CLEAR
13.03.2020
  Dnia 9 marca (w poniedziałek) odbył się krótki apel z okazji Dnia Kobiet.
CLEAR
12.03.2020
 Dnia 03.03.2020 uczniowie naszej szkoły wystąpili w turnieju piłki nożnej w Warpunach.
CLEAR
12.03.2020
Dnia 21.02.2020 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny.
CLEAR
12.03.2020
 Któż nie lubi dostawać listów, kartek z życzeniami czy upominków?
CLEAR
12.03.2020
 Tuż przed balem choinkowym Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Arletą Reksha ogłosił Szkolny konkurs plastyczny "Maska karnawałowa 2020".
CLEAR
07.02.2020
Dnia 19 stycznia w Srokowie odbył się XXI Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym uczestniczyły nasze uczennice z klas II-III. 
CLEAR
26.01.2020
W ostatni dzień przed feriami, tj. 17 stycznia , uczniowie klas I-VII mieli okazję zagrać w 'planszówki'.
CLEAR

Strona 1 z 62  > >>

Ważne wydarzenia w naszej szkole

hide
22.12.2019

Jasełka ‘2019


Święta to czas, kiedy Bóg się rodzi, kiedy moc truchleje, kiedy kochamy cały świat. Święta to czas, kiedy jedno serce podróżuje dla wszystkich; ... dla smutnych, opuszczonych Pan się narodził w lichej stajence. W cieple serc , jak siankiem okryty spokojnie śni.

Nie ma w kalendarzu dni bardziej uroczystych, kiedy to tradycja łączy się ze współczesnością, a rodzinna przeszłość z teraźniejszością... . Gdy w pamięci odżywają zapamiętane z dzieciństwa świąteczne zwyczaje, rośnie pragnienie, by znowu ucieszyć blaskiem choinki, poczuć w ustach smak domowego makowca czy kutii, niecierpliwie rozwiązać wstążeczki prezentów...

Boże Narodzenie przychodzi co roku i chociaż wielu z nas zarzeka się, że święta urządza przede wszystkim ze względu na dzieci, tak naprawdę wszyscy dajemy się ponieść atmosferze pełnej duchowych wzruszeń, domowego ciepła i harmonii.

Od wielu już lat tuż przed świętami w  naszej szkole przygotowywane  są Jasełka. Tegoroczne przedstawienie świąteczne  dnia 20 grudnia zaprezentowała  grupa przedszkolna. Uczniowie klas I-III zaśpiewali piosenki zimowo-świąteczne wprowadzając wszystkich w klimat bożonarodzeniowy.

Radość można wyrazić w różny sposób - NAWET TAŃCEM,  o czym przekonała nas tego wieczoru grupa taneczna „CZIRLIDEREK”. Natomiast uczniowie klasy III i V zaprezentowali kolędy grając na fletach. A zespół Najlepsze Nutki zaśpiewał  kolędy: „Mizerna cicha” oraz” Pójdźmy wszyscy do stajenki” przy akompaniamencie gitary p. Piotra.

Z okresem Bożego Narodzenia łączy się wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Nawiązując do tego starego zwyczaju został zorganizowany w szkole Rodzinny Konkurs Kolęd, Pastorałek i piosenek świątecznych. Występy uczestników podzielonych na trzy kategorie: soliści, duety i rodziny oceniała komisja w składzie: p. Agnieszka Piersa, p. Marzena Maćkiewicz oraz p. Wieslawa Wyrzykowska.

Wyniki:

kategoria soliści:

     1.       Alicja Kodysiak- „Bosy pastuszek”

     2.       Emilia Berent- „Gdy śliczna Panna”

     3.       Lidia Banaszek-„Wśród nocnej ciszy”

kategoria duety !!!!

     1.       p. Piotr Osmański i Krzysztof Orzołek uczeń klasy 3 –„Dzisiaj w Betlejem”

kategoria- rodziny:

     1.       Rodzina Państwa Kondysiak- „Gore gwiazda Jezusowi”

     1.       Rodzina Państwa Zarzeka- „Kolędnicy Wędrownicy”

     2.       Rodzina Państwa Rusiniak-

     2.       Rodzina Państwa Brejnak-

3.       Klasowa Rodzina klasy 2- „ Przybieżeli do Betlejem” 

Niech kolęduje z nami cały świat

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

Nasza szkoła

hide

SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BREDYNKACH
uczymy się

Od 2006 w roku istniejemy jako Społeczna Szkoła Podstawowa w Bredynkach, którego organem prowadzącym zostało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bredynki i Stanclewo z siedzibą w Bredynkach, skupiające osoby zainteresowane rozwojem szkoły i lokalnej społeczności

----------------------------------

KORONOWIRUS POSTĘPOWANIE

Budynek szkoły: