spbredynki

Nasze przedszkole

hide
ZAJĘCIA ON-LINE W PRZEDSZKOLU "SŁONECZKO"

ZAKAZ KOPIOWANIA, POWIELANIA, POBIERANIA LINKÓW ORAZ UDOSTĘPNIANIA FILMU INNYM! 
Film ma zastrzeżone prawa autorskie.

PAMIĘTAJ, ŻE W INTERNECIE NIE JESTES ANONIMOWY!

ZAKAZ KOPIOWANIA, POWIELANIA, POBIERANIA LINKÓW ORAZ UDOSTĘPNIANIA FILMU INNYM! 
Film ma zastrzeżone prawa autorskie.

PAMIĘTAJ, ŻE W INTERNECIE NIE JESTES ANONIMOWY!

ZAKAZ KOPIOWANIA, POWIELANIA, POBIERANIA LINKÓW ORAZ UDOSTĘPNIANIA FILMU INNYM!
Film ma zastrzeżone prawa autorskie.
PAMIĘTAJ, ŻE W INTERNECIE NIE JESTES ANONIMOWY!

Nasze przedszkole w świątecznej dekoracji

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.PRZEDSZKOLE "SŁONECZKO" WITA W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2018-2019

W DALEKIM KOSMOSIE...
W ubiegłym tygodniu przedszkolaki brały udział w niesamowitej wyprawie w kosmos! Cały tydzień poznawały tajemnice naszej galaktyki. Poznały wszystkie planety w naszym układzie słonecznym, których modele wykonały, które zostały umieszczone w naszym kosmicznym kąciku. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego w dzień jest jasno, a w nocy ciemno. Dzieci dzięki zabawie badawczej dowiedziały się również, że Ziemia krąży wokół Słońca i własnej osi . Samodzielnie wykonały rakiety z butelek plastikowych. W ostatni dzień kosmicznej wyprawy dzieci namalowały farbami Ufoludka. Tydzień ten był bardzo ciekawy, pełen dobrej zabawy i wiedzy 

W dalekim kosmosie

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.W DAWNYCH CZASACH...
W ostatnim czasie przedszkolaki brały udział w różnych zajęciach związanych z historią Ziemi – dinozaurami, wulkanami, pochodzeniem węgla, życiem ludzi pierwotnych. Dzieci dowiedziały się, że nie jest oczywiste, dlaczego dinozaury wyginęły. Poznaliśmy różne rodzaje dinozaurów, oraz ich podział ze względu na odżywianie się. Bawiliśmy się w ludzi pierwotnych – robiliśmy farby z barwników naturalnych i tworzyliśmy obrazy, budowaliśmy jaskinię z papieru pakowego i ozdabialiśmy ją obrazkami namalowanymi przez dzieci. Dzięki temu dzieci dowiedziały się, że nasi przodkowie mieszkali w jaskiniach, szałasach, ziemiankach lub domach z drewna na wodzie i zajmowali się zbieractwem, połowem ryb, polowaniem. Dzieci odkrywały też, skąd wziął się węgiel i jakie ma właściwości. Dzieci wykonały model wulkanu z masy solnej i przeprowadziliśmy eksperyment z wypływającą lawą. Robiliśmy też skamieliny – przedszkolaki odbijały w masie solnej ślady figurek dinozaurów. Dowiedziały się, co uległo skamienieniu oraz że dawne organizmy lub ich odciski dobrze zachowały się w torfie, lodzie, bursztynie, węglu kamiennym i skałach. Tydzień ten był bardzo ciekawy, pełen doświadczeń, wiedzy i dobrej zabawy.

W dawnych czasach...

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
"Gdzie codziennie jest słodko, gdzie dom pachnie szarlotką, gdzie herbatka na stole wciąż czeka? Gdzie pyszności bez liku, gdzie zaprawy w słoiku, gdzie jest miejsce co dzieci urzeka? To domek babci! Babci kochanej! I na dokładkę dziadka dostaniesz! " 12 lutego w naszym przedszkolu odbył się dzień babci i dziadka, były wierszyki, były piosenki i tańce. Dzieciaki opowiedziały też o tym jak dziadek poznał babcię i jak to wszystko się zaczęło. Dzień ten był bardzo uroczysty, wesoły, pełen wspomnień, radości i miłości.

Dzień babci i dziadka w przedszkolu

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.BAL KARNAWAŁOWY 2019
19 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci brały udział w zabawie, którą prowadzili animatorzy, następnie zjadły słodki poczęstunek i dostały paczki od Mikołaja. Dzień ten był bardzo wesoły pełen kolorowych strojów i wspaniałej zabawy.

Bal karnawałowy w przedszkolu

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.WYCIECZKA DO WIOSKI ŚW. MIKOŁAJA
Dnia 04 grudnia przedszkolaki oraz dzieci z grupy "0" wybrały się w odwiedziny do Św. Mikołaja. Podczas wizyty słuchały opowieści, wykonywały dekoracje świąteczne oraz skorzystały z niszczarki złych uczynków.
Dzień ten był bardzo wesoły i magiczny.

FOTORELACJA: wycieczka do wioski ŚW. MIKOŁAJA

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
"ANDRZEJKI" W PRZEDSZKOLU
"Hokus-pokus, czary-mary, pora na andrzejkowe czary!"

30 listopada dzieci z Punktu Przedszkolnego "Słoneczko" brały udział w Zabawie Andrzejkowej. Na początku przedszkolaki, dowiedziały się skąd się wzięły Andrzejki, i jak je kiedyś obchodzono. Dzieci również dowiedziały się, że teraz już nikt nie wierzy w wróżby, jednak wszyscy je robią w Andrzejki dla zabawy, ponieważ to ostatni dzień przed Adwentem- czasu oczekiwania i przygotowania się do Bożego Narodzenia. Przedszkolaki więc ten dzień spędziły na świetnej, wesołej zabawie! Dzieci przygotowywały ciasteczka , w których ukryły różne wróżby. Przebijały szpileczką papierowe serce aby dowiedzieć się jakie będzie imię ich wielkiej miłości, ustawiały buty w kierunku drzwi aby zobaczyć kto w przyszłym roku, jako pierwszy spełni swoje wielkie marznie. Następnie dzieci wspaniale bawiły się przy wesołej muzyce, tańczyły według własnego pomysłu, w parach, małych grupkach, indywidualnie. Dzieci stosowały podczas tańca różne kroki, które poznały na zajęciach tanecznych z Panem Karolem. Na koniec oczywiście była degustacja ciasteczek z wróżbą. Przedszkolaki nie zapomniały też o swoim koledze z grupy Andrzeju, który miał dziś imieniny od rana składały mu serdeczne życzenia i śpiewały sto lat ! Dzień ten był bardzo wesoły, radosny i pełen wspaniałej zabawy! 

FOTORELACJA: "Andrzejki 2018" w przedszkolu

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
"PROSZĘ PAŃSTWA OTO MIŚ. MIŚ JEST BARDZO GRZECZNY DZIŚ... CHĘTNIE PAŃSTWU ŁAPKĘ PODA. NIE CHCE PODAĆ? A TO SZKODA..."

Dnia 23 listopada dzieci z Punktu Przedszkolnego "Słoneczko" oraz oddziału "0" obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane pluszaki, poznały historię pluszowego misia, oraz świetnie się bawiły przy muzyce, oraz podczas różnych misiowych zabaw. Tego dnia rodzice przedszkolaków przygotowali loterię fantową oraz słodki kiermasz dla wszystkich dzieci w naszej szkole. Dochód z loterii i kiermaszu będzie przeznaczony na wycieczkę przedszkolaków, która odbędzie się w czerwcu. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację, przynosili fanty, przygotowali kiermasz.
Dzień ten był pełen dobrej zabawy i uśmiechu!

FOTORELACJA: Dzień pluszowego misia

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
JESIEŃ W SZTUCE

Dnia 18 października dzieci z Punktu Przedszkolnego "Słoneczko", podczas zajęć rozmawiały o sztuce i o tym kim jest artysta. Poznały różne dzieła sztuki. Przedszkolaki rozmawiały na temat barw jesieni i ich zastosowaniu w sztuce. Następnie w ogrodzie przedszkolnym, dzieci malowały jesienne pejzaże na folii, inspirując się pięknym otoczeniem, słuchając muzyki klasycznej: A. Vivaldiego "Jesień". Dzień ten był bardzo twórczy, barwny i pełen wspaniałej zabawy. 

FOTORELACJA: plener malarski - "Jesień w sztuce"

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
- WYCIECZKA DO ZIOŁOWEJ DOLINY
Dnia 15 października przedszkolaki wraz z dziećmi z grupy "0" wybrały się na wycieczkę do Ziołowej Doliny w ramach obchodów Święta Pieczonego Ziemniaka. Podczas wycieczki dzieci zwiedzały ziołowy ogród oraz oglądały mieszkające w nim zwierzęta. Następnie oglądały różne eksponaty militarne, brały udział w różnych grach i zabawach, oraz w przejażdżce wozem po lesie. Na koniec dzieci zjadły pyszne kiełbaski z grilla oraz tradycyjnego pieczonego ziemniaka. Dzień ten był bardzo wesoły i pełen wspaniałej zabawy. 

FOTORELACJA: Dzień pieczonego ziemniaka w przedszkolu

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2018

Dnia 20 września, dzieci z Punktu Przedszkolnego "Słoneczko" obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu przedszkolaki, dostały list od krasnoludka Psikusa, który ukrył Skarb Przedszkolaków, aby go znaleźć dzieci musiały znaleźć koperty, w których były różne zadania, zagadki. Po ich rozwiązaniu uzyskiwały informacje, gdzie znajduje się następna koperta. W ostatniej była informacja, gdzie jest skarb. Przedszkolaki oczywiście świetnie sobie poradziły z tym zadaniem i w mig odnalazły skarb, którym były medale Super Przedszkolaka i łakocie. Następnie dzieci wraz z panią Alą bawiły się przy wesołej muzyce.
Dzień ten był bardzo kolorowy, wesoły i pełen wspaniałej zabawy !

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2018

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.ROK SZKOLNY 2017-18

Wizyta Operatora Numeru 112
WSPOMNIENIA Z OSTATNICH ZAJĘĆ PRZED WAKACJAMI.

W czerwcu w ubiegłym roku szkolnym, przedszkolaki odwiedziła Pani Agnieszka Rak, która jest operatorem numeru 112. Przeprowadziła z dziećmi wspaniałe zajęcia na temat bezpieczeństwa, pierwszej pomocy, oraz telefonowania pod numer 112. Przedszkolaki nauczyły się jak rozmawiać z operatorem numeru 112, co należy mówić i co jest najważniejsze w takiej rozmowie. Następnie ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Zajęcie te odbywały się w formie zabawy. Dzień ten był bardzo ciekawy i pełen wiedzy.
Jeszcze raz serdecznie, dziękujemy Pani Agnieszce za przeprowadzenie tak wspaniałych zajęć.  

NUMER 112

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO ZOO SAFARI
w OKRĄGŁE/k. Giżycka
Dnia 05 czerwca, nasze przedszkolaki wybrały się do ZOO Safari w miejscowości Okrągłe za Giżyckiem. Tam czekało na przedszkolaki wiele atrakcji ! Na początek jeżdżąc kolorowym wozem oglądały różne zwierzęta : kozy afrykańskie, konie pociągowe, daniele, sarny , lamy, owce kameruńskie, kuce, afrykańskie krowy mięsne, bawoły. Po zwiedzeniu ZOO, przedszkolaki wybrały się na "dmuchany " i "zdalnie sterowany" plac zabaw, na których była świetna zabawa na dmuchanych ślizgawkach i trampolinach, oraz sterowanymi samochodzikami. Po wspaniałej zabawie dzieci zjadły pyszny obiad i wróciły do domu. Wycieczka zrobiła na dzieciach bardzo duże wrażenie, uśmiech cały czas gościł na ich twarzach! Dzień ten był ciekawy, wesoły, pełen wiedzy i "smaczny".

WYCIECZKA ZOO SAFARI-OKRĄGŁE

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
DZIEŃ DZIECKA
Dnia 30 maja, przedszkolaki wybrały się na festyn z okazji Dnia Dziecka do Borek Wielkich. Tam wszystkie dzieci brały udział w animacjach, bawiły się z Minionkiem , Świnką Peppą i dinozaurem. Zjeżdżały na dmuchanej ślizgawce, skakały na trampolinie, robiły ogromne bańki mydlane. Oczywiście po takich zabawach czekał na przedszkolaki poczęstunek- kiełbaska z ogniska, wata cukrowa i pyszne lody oraz wiele innych łakoci. Dzień ten był pełen zabawy, uśmiechu i koloru !!!

Przedszkolaki w Borkach Wielkich na festynie z okazji Dnia Dziecka

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI 
Dnia 26 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski, w którym brały udział dzieci w wieku od 3 do 6 lat z Punktu Przedszkolnego "Słoneczko" w Bredynkach i Punktu Przedszkolnego "Radosne Przedszkolaki" w Borkach Wielkich. Po recytacjach dzieci brały udział w poczęstunku i wspólnych zabawach na przedszkolnym placu zabaw . Jeszcze raz gratulujemy laureatom, dziękujemy jury i kochanym rodzicom za pomoc w organizacji poczęstunku !

Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski,

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
"MAŁA RYBKA"Relacja wideo z wydarzenia w Biskupcu

"Mała Rybka" - fotorelacja

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
DZIEŃ NIEDŹWIEDZIA POLARNEGO
27 lutego dzieci z Punktu Przedszkolnego "Słoneczko" obchodziły Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Tego dnia magiczna chusta po wypowiedzeniu przez Panią zaklęcia, przeniosła dzieci do Krainy Lodu. W tej krainie przedszkolaki poznały jej mieszkańców i bawiły się w różne zabawy, między innymi skakały po tajemniczych lodowych krach. Podczas wizyty w Krainie Lodu dzieci przyjrzały się szczególnie jednemu mieszkańcowi tej krainy, który miał tego dnia swoje święto, a był nim Biały Miś Polarny. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny, który był pełen ciekawostek o Białym Misiu. Rozmawiały również o jego codziennym życiu i wyglądzie. Po powrocie do przedszkola dzieci wykonały pracę plastyczną pod tytułem " Głowa Białego Misia". Dzień ten był bardzo magiczny, wesoły, pełen wiedzy i dobrej zabawy.

Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść."CIU-CIU CAFE"- WARSZTATY LIZAKOWE
23 lutego przedszkolaki oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach lizakowych "Ciu-ciu cafe". Podczas tych zajęć dzieci zobaczyły z czego i jak powstają lizaki. Później pod okiem specjalisty każdy wykonał swojego lizaka. Dzień ten by bardzo wesoły, ciekawy i słodki.

Produkujemy lizaki

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
WYCIECZKA DO REZERWATU W DĘBOWIE
14 lutego, przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego "Słoneczko", wybrały się na wycieczkę do Rezerwatu Przyrody w Dębowie, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Podczas wycieczki Pan Podleśniczy opowiadał dzieciom o tym, jak dokarmia się zwierzynę leśną, podczas tak trudnej pory roku, jaką jest dla nich zima. Po tej ciekawej pogadance, dzieci wybrały się na ognisko, na którym upiekły smaczne kiełbaski. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Mrągowo, za przygotowanie tak wspaniałych zajęć, a w szczególności Panu Podleśniczemu Piotrowi Gumkowskiemu, który przekazał nam tak wiele ciekawych informacji.
Dzień ten był bardzo ciekawy, pełen wiedzy i dobrej zabawy!  
Nie ma zdjęć w tym albumie.

Przedszkolaki na wycieczce do lasu

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

No image

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY
9 lutego dzieci z Punktu Przedszkolnego "Słoneczko" brały udział w zajęciach kulinarnych z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione produkty na pizze. Najpierw przedszkolaki poznały "historię pizzy" , następnie obejrzały film edukacyjny o tym jak powstaje pizza. Później wraz z Panią Alą, zrobiły ciasto i przygotowały mini pizze. Następna oczywiście była degustacja.
Pizza wyszła smakowicie !
Dzień ten był bardzo ciekawy, wesoły i smaczny.

DZIEŃ PIZZY W PRZEDSZKOLU

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień babci i dziadka

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.BAL KARNAWAŁOWY
18 stycznia dzieci z Punktu Przedszkolnego "Słoneczko" brały udział a balu karnawałowym, w Borkach Wielkich.
Dzień ten był bardzo wesoły, kolorowy, pełen barwnych strojów i pięknych uśmiechów.
Bawiliśmy się świetnie ! 

Bal karnawałowy w przedszkolu

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
MIKOŁAJKI

Dnia 06 grudnia dzieci z Punktu Przedszkolnego" Słoneczko", świętowały Mikołajki. Tego dnia dzieci poznały historię św. Mikołaja, rozmawiały o jego pracy i pomocnikach, wspólnie ubierały choinkę.
Na koniec przedszkolaków odwiedził Mikołaj, który przyniósł dzieciom prezenty! Dzień ten był bardzo ciekawy, wesoły i magiczny!

Mikołajki w przedszkolu

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.WARSZTATY "LEŚNE DUSZKI"

Dnia 08 listopada przedszkolaki wraz z rodzicami brały udział w II Warsztatach "Leśne Duszki", na których wykonały prace pod tytułem "Zwierzęta naszych pól i lasów". Prace zostały przekazana na II Gminny Konkurs "Leśne Duszki" do Leśnego Przedszkola w Węgoju Nasze dzieciaki, podobnie jak w ubiegłym roku odniosły ogromny sukces i zajęły całe podium. W konkursie brali udział również uczniowie naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy naszym laureatom. Oraz dziękujemy naszym niezawodnym rodzicom za zaangażowanie !

Warsztaty "Leśne Duszki"

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.WYJAZD DO GWARKA
Dnia 01 grudnia dzieci z Punktu Przedszkolnego "Słoneczko", wyruszyły w daleką podróż do wioski Świętego Mikołaja. Przedszkolaki w bramie przywitały Elfy: Lekarz i Artysta, które podzieliły dzieciaki na dwie grupy i zabrały je do magicznego świata elfów i Św. Mikołaja. Na początku przedszkolaki bawiły się i skakały w w igloo, następnie odwiedziły Panią Mikołajową, która w raz z dzieciakami upiekła pyszne pierniczki. Po degustacji, przedszkolaki odwiedziły pokój Oli, w którym przygotowany był stół wigilijny, tam poznały zwyczaje bożonarodzeniowe. Z pokoju Oli dzieci poszły zobaczyć mikołajową pocztę. Na samym końcu odwiedziliśmy komnatę Św. Mikołaja, w której Mikołaj sprawdzał specjalnym urządzeniem grzeczność przedszkolaków, w razie potrzeby zmieniał gałganków w aniołki. Przy wyjściu dzieciaki wstąpiły do Szopki Betlejemskiej. Dzień ten był przepiękny, magiczny, pełen wiedzy i niesamowitych wrażeń, które pozostawią po sobie wspomnienia na długie lata ! Kochany Święty Mikołaju dziękujemy za zaproszenie, obiecujemy, że jeszcze kiedyś Cię odwiedzimy ! 

Wyjazd do Gwarka

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

" Pokochaj Pluszowego Misia, on przyjacielem dzieci jest !"
24 listopada dzieci z Punktu Przedszkolnego "Słoneczko" obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane pluszaki, poznały historię Pluszowego Misia, oraz różne znane Misie. Przedszkolaki tego dnia podczas przerw bawiły się wspólnie z uczniami naszej szkoły, przygotowały dla nich misiowe babeczki oraz loterię fantową. Dzień ten był bardzo wesoły, ciekawy pełen wrażeń i pełen Pluszowych Misiów! Z całego serca dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy są niezawodni i zawsze na nich możemy liczyć za pomoc w organizacji loterii oraz za przygotowanie babeczek . Dziękujemy bez was waszej pomocy nie mielibyśmy tak wspaniałej zabawy! 

Dzień Pluszowego Misia

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
Dnia 7 listopada przedszkolaki obchodziły Dzień Postaci z Bajek, tego dnia dzieciaki dostały wiadomość od księżniczki, która została uwięziona przez czarownicę, i musiała wykonać trzy zadania aby wiedźma ją uwolniła. Dzieciaki oczywiście jej w tym pomogły i spisały się na medal. Tego dnia dzieci odwiedziła specjalistka od bajek Pani Marysia z naszej biblioteki. Pani Marysia również miała dla dzieci ciekawe zagadki i zadania.
Dzień ten był bardzo wesoły i bajeczny !

Dzień postaci z bajek

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
ŚWIĘTO DYNI
JAK PRZYJEMNIE I WESOŁO,
KIEDY DYNIA KRĄŻY WKOŁO!
DYNIA TU, DYNIA TAM,
DYNIA KRĄŻY TU I TAM!"

  Dnia 31 października przedszkolaki obchodziły Święto Dyni. Tego dnia dzieci dostały paczkę od Cioci z Dyniowa, w której była Dynia.
Ciocia poprosiła, aby dzieci zaopiekowały się Dyńką. Przedszkolaki próbowały różnych przetworów z dyni, oraz zajrzały do jej wnętrza podczas robienia lampionu jesiennego. Dzieci wiedzą, że dynia to zdrowe warzywo i warto ją jeść w każdej postaci. Tą wiadomością dzieci podzieliły się z innymi uczniami. Na przerwie wystawiły stoisko i za symboliczną złotówkę sprzedawały dyniowe ciasto i babeczki, przygotowane przez rodziców.
Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wycieczkę. Dzień ten był pełen zabawy, uśmiechu i smakołyków oraz pomarańczowego koloru!
Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację Święta Dyni, poprzez przyniesienie przetworów, dyń i ciasta.
Dziękujemy również naszej Pani Ani za przepyszne babeczki! 

Święto dyni w przedszkolu

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 


"Już za chwilę na tej sali, będzie wielkie wydarzenie !
Każdy maluch dziś tu stanie i otrzyma pasowanie.
Panią Dyrektor tu zapraszamy, dla Pani specjalnie zadanie mamy!
Chcemy prosić o pasowanie.
I niech prawdziwym przedszkolakiem każdy się stanie !"


Dnia 19 października dzieci z Punktu Przedszkolnego "Słoneczko" oraz z grupy "0" zostały pasowane na przedszkolaków, straszaków i zerówkowiczów. Po występie i uroczystym pasowaniu, dzieci wraz z rodzicami świętowały ten wyjątkowy dzień. Był pyszny tort, łakocie i witaminy, nie brakowało rodzinnej atmosfery. Dzień ten był bardzo uroczysty, wesoły, rodzinny i pełen uśmiechów, zarówno na twarzach dzieci jak i rodziców, oraz innych zaproszonych gości.
Serdecznie dziękujemy Pani Annie Hak-Kamińskiej za upieczenie pięknego i smacznego tortu. 

Pasowanie na przedszkolaka

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.MOBILNE PLANETARIUM
Dnia 27 października 2017 Punkt Przedszkolny "Słoneczko" odwiedziło Mobilne Planetarium. Pokaz był w formie bajki o małej gwiazdce. Przedszkolakom bardzo podobał się pokaz .

PLANETARIUM W PRZEDSZKOLU

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA
Dnia10 października dzieci z Punktu Przedszkolnego "Słoneczko" obchodziły DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA. Tego dnia przedszkolaki posłuchały historii skąd się wzięły ziemniaki, poznały różne "imiona" ziemniaka, bawiły się w różnych ziemniaczanych zabawach sportowych, i chociaż bardzo chciały upiec ziemniaki w ognisku, niestety pogoda nam nie dopisała, jednak przedszkolaki, wpadły na pomysł, że zjedzą inną potrawę z ziemniaka ! Dzień ten był bardzo wesoły, ciekawy, pełen świetnej zabawy i pysznych ziemniaczanych przekąsek ! 

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.WYPRAWA PREDSZKOLAKOW DO LASU
Dnia 20 września przedszkolaki wybrały się na zajęcia do lasu. Wyprawa była bardzo daleka i męcząca, jednak dzieciaki świetnie sobie na niej radziły, nie straszne im było błoto i kałuże. Podczas zajęć w lesie dzieci obserwowały zmiany w przyrodzie podczas jesieni. Oglądały pod lupą pająki i mrówki, oraz korę drzew i liście. Przez lornetkę wypatrywały ptaków i leśnych zwierzaków. Przedszkolaki wiedzą, że w lesie trzeba zachowywać się cicho, nie można oddalać się od grupy i trzeba słuchać pani. Na koniec dzieci świetnie bawiły się w jesiennych liściach na skraju lasu, podrzucając je i wesoło skacząc.
Dzień ten był bardzo ciekawy, pełen wiedzy i dobrej zabawy! 

Fotorelacja z wyprawy do lasu

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
ZAJĘCIA KULINARNE
Dnia 28 września dzieci z Punktu Przedszkolnego "Słoneczko", brały udział w zajęciach kulinarnych, wspólnie z Panią Alą robiły sałatkę owocową, po przyrządzeniu potrawy odbyła się degustacja. Sałatka była bardzo smaczna. Przedszkolaki wiedzą, że trzeba jeść owoce, bo mają bardzo dużo witamin i są zdrowe. Dzieciaczki bardzo lubią zajęcia kulinarne. Dzień ten był bardzo wesoły i "owocowy" .

Dzień owocowy

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
20.09 - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Kod:

Dzień przedszkolaka

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
JESIENNY KĄCIK
 

Jesienny kącik w naszej sali gotowy. Dziękujemy rodzicom za jesienne dary :)

PRZEDSZKOLE "SŁONECZKO" WITA
W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2016-2017!
 

Nasze przedszkole w nowym roku szkolnym 2016-2017

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść. ZAKŁADAMY HODOWLĘ OWSA

   Dzieci z Punktu Przedszkolnego "Słoneczko" przedostatni dzień marca miały bardzo pracowity. W tym dniu przedszkolaki rozmawiały o wiosennych pracach w ogrodzie. Dzieci oglądały różne nasiona, oraz rozmawiały, o tym co jest potrzebne nasionku, aby wyrosła z niego roślina. Następnie wesoło bawiły się przy piosence "Jestem sobie ogrodniczka". Na koniec przedszkolaki posiały owies, który przez najbliższe dni będą obserwowały i podlewały. Dzień ten był bardzo odkrywczy, ciekawy i pełen wesołej zabawy.

HODOWLA OWSA W PRZEDSZKOLU

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
DINOZAURY


Dzieci z Punktu Przedszkolnego "Słoneczko" spędziły tydzień w lesie jurajskim. Podczas tej wyprawy, przedszkolaki na chwilę zmieniły się w archeologów i udało im się wykopać szkielet dinozaura. Dzieci poznały różne dinozaury, dowidziały się czym się odżywiają i jak wygląda środowisko, w którym żyją. Po powrocie z wyprawy przedszkolaki stworzyły w swoim przedszkolu "Dino kącik", żeby dinozaury jeszcze troszkę z nimi pobyły. Tydzień ten był pełen wrażeń, ciekawych doświadczeń oraz szalonej zabawy.

Dinozaury

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
LEŚNE DUSZKI22 marca w Punkcie Przedszkolnym "Słoneczko" odbyły się warsztaty, w których brały udział chętne dzieci z rodzicami.
Podczas tych zajęć zostały wykonane prace plastyczne, pod tytułem "Leśne Duszki", które zostały przekazane na I GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "LEŚNE DUSZKI".
Rozwiązanie konkursu, było 1 kwietnia, z 61 prac to właśnie "duszki" naszych dzieci zdobyły uznanie jury.
II miejsce w kategorii 3-4 latków zajął ANDRZEJ CHARKOT Z RODZICAMI. (nr 57)
III miejsce w kategorii - 3-4 latków zajęła Maja Morgaś z mamą Anią(nr 5)

W kategorii 3-4 latków została wyróżniona praca Frania Malinowskiego i jego mamy Beaty.( nr 8)

W kategorii 6 latków została wyróżniona praca Amelki Zarzeki i jej mamy Angeliki.(nr 56)
Punkt Przedszkolny dostał specjalne podziękowanie za aktywny udział konkursie. Z całego serca dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i jeszcze raz gratulujemy laureatom.

Konkurs "Leśne duszki"

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

"Siadaj Zimo na sanki i uciekaj stąd!
Zabierz śnieżne bałwanki!
Zabierz śnieg i mróz!
Rękawiczki i czapki, pochowamy do szafki,
na spacerek pójdziemy nie zmarzniemy już!
A Ty zimo uciekaj za górkę, za las!
Nie marudź nie zwlekaj już na wiosnę czas!"

Dzieci z punktu przedszkolnego oraz z oddziału zerowego 21 marca obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia dzieci odwiedziła pani Wiosna, która prowadziła różne gry i zabawy. Później wspólnie z panią Marzenką i panią Anią dzieci zrobiły ekologiczną Marzannę.
Gdy tylko pogoda zaczęła dopisywać przedszkolaki i zerówka wybrały się na podwórko, aby pobawić się w wiosennego berka i zjeść pierwszą w tym sezonie kiełbaskę z ogniska. Gdy już brzuchy były pełne, wrzucono Marzannę do ognia aby ostatecznie pożegnać zimę.
Dzień ten był bardzo wesoły i pełen wspaniałej zabawy ! 

Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

WYPRAWA W KOSMOS


Dzieci z Punktu Przedszkolnego „Słoneczko” zbudowały rakietę i wyruszyły w kosmiczną podróż. Wyprawa ta zajęła przedszkolakom cały tydzień, w tym czasie miały okazję zobaczyć Drogę Mleczną, Księżyc i Ziemię. Dzieci poznały ufoludki i kosmonautów. Wyprawa ta była bardzo ciekawa, wesoła i pełna różnych zabaw.

Wyprawa w kosmos

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
Budujemy zamki z klocków

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.DZIEŃ KOTA

Dzieci z Punktu Przedszkolnego „Słoneczko” dnia 17 lutego obchodziły Światowy Dzień Kota, w tym dniu przedszkolaki wzięły kota „pod lupę” i dowiedziały się, co lubi robić, jeść i gdzie najwygodniej jest mu spać. Dzieci dowiedziały się również, jak kot najbardziej lubi być głaskany. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną z kotkiem w roli głównej.

Dzień Kota

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU


Dnia 14 lutego przedszkolaki obchodziły walentynki.
Dzieci rozmawiały o tym, czym jest miłość oraz co to znaczy kogoś kochać.
Zobaczyły też, jak wygląda ludzkie serce. Na koniec dzieci wykonały walentynkową pracę plastyczną. Dzień ten był pełen zabawy, uśmiechu i życzliwości.

Walentynki w przedszkolu

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.Przedszkolaki w Warmiolandii

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.Andrzejki w przedszkolu

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść."Piramida żywienia"Dzieci z Punktu Przedszkolnego "Słoneczko"w Bredynkach serdecznie dziękują wszystkim, którzy oddali głosy na "Piramidę żywienia" w konkursie ekologicznym Buliba.pl.
Dzięki internautom zebraliśmy 419 głosów, co dało nam 29 miejsce w Polsce, a 2 miejsce w województwie warmińsko-mazurskim !!!!  


Przedszkolaki lubią zimę !!!

Próbujemy ulepić pierwszego bałwana tej zimy.

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.My dzieci mamy swoje prawa !!!dnia 21 listopada odbył się w naszym Przedszkolu Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Dzieci w atmosferze zabaw, konkursów i pracy plastycznej przypomniały sobie jakie są prawa każdego z nich, ale też jakie są obowiązki każdego małego człowieka.   

Dzień Praw Dziecka

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
Spotkanie z panem policjantem


Wizyta Pana policjanta

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.Święto pieczonego ziemniaka

 
Piękna, złota, polska jesień zachęca nas do częstych zabaw w ogrodzie przedszkolnym.
Dnia 04 października odbyło się w naszym przedszkolu święto pieczonego ziemniaka, podczas którego dzieci z punktu przedszkolnego „Słoneczko” oraz oddziału zerowego bawiły się wyśmienicie.
Były zawody w sadzeniu i zbieraniu ziemniaków, pokonywanie slalomu z „gorącym” ziemniakiem, rzuty ziemniakiem do wiaderka, a także wyścigi w workach na ziemniaki. Nie zabrakło również integracyjnych zabaw ze śpiewem oraz wspólnego ogniska z pieczeniem kiełbasek.

święto pieczonego ziemniaka w przedszkolu

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.Pielęgniarka w Przedszkolu


Dnia 30 września dzieci gościły w przedszkolu pielęgniarkę - p. Ewę Gradzińską.
Podczas spotkania rozmawialiśmy o higienie, zasadach dbania o zdrowie, zachowaniu podczas choroby i zasadach przyjmowania leków. Dzieci mogły również zobaczyć, co znajduje się w walizce, którą przyniosła pani pielęgniarka.

Wizyta pielęgniarki

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.Dzień Przedszkolaka

Dnia 21 września odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.
Brały w niej udział dzieci ze wszystkich grup. W tym dniu wszystkie przedszkolaki dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem i dobrym humorem. Było wesoło i kolorowo. Dzieci śpiewały piosenki i brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych. Za wspaniały udział otrzymały odznaki upamiętniające Dzień Przedszkolaka.
Na koniec wszyscy zaśpiewali Hymn Przedszkolaka i oddali się pląsom podczas tańców przy muzyce.
 

Nasze przedszkole 2015-2016

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


AKTUALNOŚCI

X edycja konkursu recytatorskiego: "Wiersze ciepłe jak miś"

Dnia 4 czerwca w NIEPUBLICZNYM PRZEDSZKOLU "JACEK I AGATKA" w Biskupcu, odbyła się X edycja konkursu recytatorskiego: "Wiersze ciepłe jak miś". Gościem specjalnym była poetka i autorka wierszy dla dzieci Dorota Gellner. Nasze przedszkole reprezentował Krzysztof Orzołek z wierszem "Kot", autorstwa Doroty Gellner. 

X edycja konkursu recytatorskiego

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
Wycieczka do "Strusiolandii"Dzieci z Przedszkola" Słoneczko" i grupy "0", dnia 03 czerwca uczestniczyły w wyjeździe do "Strusiolandii" w Bukwałdzie. W tym cudownym miejscu, dzieci mogły zobaczyć zwierzyniec ze strusiami i końmi ,osła,owieczki,kozy micro-marokańskie,króliki,pawia,bażanta królewskiego,gołębie,gęsi,perliczki,kaczki bieguski,kury,indyki,psy,koty. Doświadczyć przejażdżki zaprzęgiem i na kucyku w siodle, dotknąć strusiego jaja. Spróbować smakowitej kiełbaski z grilla. Dzieci będą wspaniale wspominać pobyt w tym niesamowitym miejscu jakim jest "Strusiolandia". 

"Strusiolandia"

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


DZIEŃ DZIECKA

Dzień 1 czerwca- to data, którą zna każde dziecko "Międzynarodowy Dzień Dziecka". Tego dnia dzieci z Punktu Przedszkolnego "Słoneczko" i grupy "0" bawiły się wyśmienicie w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci brały udział w zawodach sportowych,za które otrzymały nagrody. Bawiły się chustą animacyjną i bańkami. Zajadały pyszne lody i smacznego arbuza, a na koniec piekły kiełbaski na ognisku.
Wszyscy wspaniale się bawili. 

Dzień Dziecka w Przedszkolu

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.Przedszkolny Konkurs Recytatorski
Dnia 18 kwietnia odbył się w naszej szkole Przedszkolny Konkurs Recytatorski. Spośród 9 recytujących dzieci komisja, w składzie p.Maria Zarzeka, p. Anna Nikucka, p. Beata Welke oraz p. Angelika Tkaczyk przyznała:
I miejsce - dla Leny Bartlewskiej za wiersz J. Brzechwy "Samochwała"oraz
I miejsce - dla Krzysztofa Orzołek, który zaprezentował wiersz J.Brzechwy "Tom"
II miejsce zajęła Amelia Zarzeka - "Samochwała"
III miejsce - Julia Rosińska "Bambo"
GRATULUJEMY ZDOLNYM PRZEDSZKOLAKOM!

Przedszkolny Konkurs Recytatorski

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


Feryjny wyjazd do Warmiolandii

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


Bal choinkowy w Borkach wielkich

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


Tworzymy ozdoby choinkowe z panią Magdą

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


Święto pieczonego ziemniaka

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


Każdy ma swój dom

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


Kasztany i żołędzie w przedszkolu

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

 
Niezwykły gość w Przedszkolu „Słoneczko"
Dnia 27 października zaprosiliśmy do naszego przedszkola leśniczego -pana Michała Orzołek, który opowiedział nam o swojej pracy, zaprezentował mundur. 
Opowiadał o zwierzętach mieszkających w lesie, ich zwyczajach i w jaki sposób można im pomóc w przetrwaniu zimy. Dzieci bawiły się z leśniczym w „Starego niedźwiedzia" i słuchały odgłosów lasu.

Pan leśniczy wręczył dzieciom mały upominek, a my dyplom z podziękowaniem.

Wizyta Pana Leśniczego

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.Dzień Przedszkolaka

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


Dnia 21 września odbyła się uroczystość z okazji Dnia Przedszkolaka. Wzięły w nim udział dzieci z Punktu Przedszkolnego „Słoneczko” oraz grupa zerowa.
W tym dniu wszystkie dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem na twarzy i w wyśmienitych humorach.
Atrakcji było co nie miara a zabawom nie było końca. Było wesoło i kolorowo. Dzieci śpiewały ulubione piosenki i brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych.
Za wspaniały udział otrzymały odznaki upamiętniające ten szczególny dzień – Dzień Przedszkolaka ‘2015.
Do nieba poleciały kolorowe balony z marzeniami dzieci , a wszyscy uczestnicy imprezy wspólnie odśpiewali Hymn Przedszkolaka, a następnie pląsali w tańcach integracyjnych przy muzyce.
Impreza udała się znakomicie. Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia.
Był to dzień wspólnego przeżywania radości, współdziałania w propagowaniu i rozpowszechnianiu nowoczesnego wychowania przedszkolnego.


Spotkanie z pielęgniarką


Dnia 18 września 2015r. nasze przedszkole odwiedziła pielęgniarka-pani Ewa Gradzińska, która opowiedziała nam o wykonywanym przez siebie zawodzie.
W czasie spotkania dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom (zasłanianie ust w czasie kaszlu, chronienie miejsc skaleczonych), jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia.
Pani pielęgniarka zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi np. założenie opatrunku, unieruchomienie chorej ręki, a nawet mierzenie ciśnienia. Mogliśmy również zobaczyć, w co wyposażona jest ogromna torba pielęgniarki. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania swojego lub kolegi bicia serca budziła w nas powszechne zainteresowanie, natomiast strzykawka (choć bez igły i w opakowaniu) wiadomo - lęk.
Na zakończenie wręczyliśmy naszemu gościowi pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.

Spotkanie z pielęgniarką

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

Kalendarz

hide

Kalendarz szkolny 2020/2021


Rozpoczęcie roku szkolnego

1 IX 2020

Zimowa przerwa świąteczna i ferie zimowe (w trakcie pandemii)

23 XII 2020-17 I 2021

 

Wiosenna przerwa świąteczna

1 -6

IV 2021

Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

25 VI 2021

Wakacje letnie

26 VI - 31 VIII 2021