Powitanie Margo w klasie II.

Dnia 14 marca 2022 roku do naszej szkoły a dokładnie do klasy II dołączyła uczennica Margarita Lysenko , która wraz z mamą i siostrą przyjechała z Ukrainy do Bredynek. Uczniowie klasy II i III bardzo życzliwie i radośnie przyjęli do społeczności szkolnej nową koleżankę. Wspólnie przygotowali flagi polsko-ukraińskie, które ozdobiły okna w klasach i na korytarzach, a także plakaty o Ukrainie i Polsce. Przyniosły wiele przyborów szkolnych i papierniczych np.: bloki, farby, kredki, ołówki, plastelinę itp. Zaśpiewali jej także piosenkę, której refren, wspólnie z Margo przetłumaczyli na język ukraiński. Dzieci wspaniale zaopiekowały się nową koleżanką, swoim zachowaniem i zorganizowaniem pozwalają jej odnaleźć się w nowej szkole.
Empatia, wrażliwość, otwartość na drugiego człowieka to cechy, których uczymy się teraz szczególnie w naszej szkole.
Jesteśmy w trakcie najważniejszych lekcji- lekcji z człowieczeństwa.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *