Powitanie Wiosny!!!

Dnia 22 marca 2022r. obchodziliśmy w szkole Pierwszy Dzień Wiosny.  Uczniowie klas1-3 przygotowali ze swoimi wychowawcami kolorowe Panny Marzanny i spalili je w ognisku by zima odeszła i nastała upragniona wiosna.Tego dnia towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. Wszyscy uczniowie ubrali się w wygodne stroje sportowe i wzięli udział w rozgrywkach drużynowych zorganizowanych na boisku szkolnym. Wśród konkurencji znalazła się jazda w taczce, rzut do celu, slalom z zawiązanymi oczami i związanymi nogami oraz przejście przez przeszkody gimnastyczne. Zawody wygrały uczennice kl.8 Lidia Banaszek i Joanna Pawłowska. Na drugim miejscu znaleźli się Jakub Wróblewski (3) i Aleksander (5), a na trzecim miejscu Tina Rusiniak i Wiktoria Ziemiańczyk (7). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i uścisk dłoni P. Piotra Osmańskiego ( naucz. wf.).
Podczas zabawy można było skorzystać ze słodkiego kiermaszu przygotowanego przez kl.8. A po rozgrywkach upiec kiełbaskę na ognisku.
Był to również No Dackpak Day, czyli „Dzień bez plecaka”, w którym uczniowie przynieśli swoje książki i przybory szkolne, w czymś innym niż plecak 🙂
Każdy wrócił do domu zadowolony i w dobrym humorze…
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *