„Strach ma wielkie oczy”

Dnia 14.03.2022r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. „Strach ma wielkie oczy” w wykonaniu Grupy T z Torunia.
Głównymi bohaterami były owady: biedronka Piegowata, pszczółka Żądełko, oraz karaluch Ohydek, który terroryzował całą szkołę wymuszając i zastraszając uczniów. Sytuacja z pozoru niewinna zaczęła wymykać się spod kontroli i wyrządzać coraz więcej szkód. Mali bohaterowie szukali różnych sposobów rozwiązania problemu. Historia oczywiście kończy się szczęśliwie. Okazuje się bowiem, że złośliwy karaluch naprawdę ma na imię Antonio i sam kiedyś był źle traktowany i wyśmiewany.
W trakcie spektaklu uczniowie dowiedzieli się jak mogą radzić sobie z własną złością i agresją. Aktorzy pokazali, że kluczem do rozwiązania problemu jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc, że nauczyciel jest przyjacielem, który pomoże wyjść z opresji. Przedstawienie utrzymane w konwencji kabaretowej, oprócz walorów profilaktycznych i wychowawczych dostarczyło dzieciom dużo radości i śmiechu.
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *