Powrót do nauki stacjonarnej.

Wracamy do nauki stacjonarnej – konferencja ministra Przemysława Czarnka i Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego

09.02.2022

Dziś, 9 lutego br., w ministerstwie zdrowia odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. W czasie spotkania zostały przedstawione zasady funkcjonowania szkół oraz decyzje dotyczące zmian w zakresie obostrzeń epidemicznych.

 – Ogłaszamy 21 lutego jako definitywny koniec nauki zdalnej. Jestem przekonany, że do końca roku szkolnego będziemy mogli utrzymać tryb nauki stacjonarnej, aby dzieci mogły spokojnie się uczyć – podkreślił Minister Edukacji i Nauki podczas konferencji. – Podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu powrotu do nauki stacjonarnej o tydzień w klasach 5-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych. Nauka zdalna będzie trwała krócej, niż zapowiadaliśmy. Dla województw takich jak mazowieckie w klasach 5-8 szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych nauka zdalna trwać będzie tylko trochę ponad tydzień – dodał szef MEiN.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski przedstawił natomiast decyzje dotyczące kwestii sanitarnych oraz medycznych m.in. skrócenie okresu kwarantanny, brak konieczności odbycia kwarantanny spowodowanej kontaktem z osobą zarażoną czy zwiększania liczby łóżek w szpitalach dla pacjentów z innymi chorobami niż COVID-19. Jak podkreślił optymistyczne wskaźniki dotyczące liczby zachorowań oraz liczby hospitalizacji stworzyły możliwości do podjęcia decyzji w zakresie  łagodzenia obostrzeń w czasie pandemii. 

Na zakończenie konferencji minister Przemysław Czarnek podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz ministrowi zdrowia za podjęcie decyzji o zmianach w zakresie kwarantanny i izolacji. – Będą one miały ogromne znaczenie dla szkół w systemie nauki stacjonarnej. To mniej komplikacji w organizacji nauki w szkołach – podkreślił Minister Edukacji i Nauki.
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wracamy-do-nauki-stacjonarnej–konferencja-ministra-przemyslawa-czarnka-i-ministra-zdrowia-adama-niedzielskiego

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *